Friday, December 12, 2014

PRAJMERI- BALEA I INGRID


U današnjem postu predstaviću dva prajmera koja imam u svojoj make-up kolekciji.
Da budem iskrena, ne koristim ih jer mi je koža suvai osetljiva, tj. nema potrebe jer kod takve kože ne postoji problem sa trajanjem tečnog pudera. Međutim, kupila sam ih dok mi je koža još bila mešovita, tačnije pre nekoliko meseci.

Prajmer je namenjen za matiranje, popunjavanje pora i finih linija i ujednačavanje tena, tačnije za pripremu lica za savršeno nanošenje pudera. Proizvođači garantuju veću postojanost pudera ako pre šminkanja nanesete prajmer.
Prajmer se nanosi nakon što ste na lice naneli kremu, a pre tečnog pudera.



Ingrid podloga za make-up



Ingrid je poljska kozmetika koja može da se pronađe u manjim parfimerijama po povoljnim cenama. O kvalitetu ne mogu mnogo da govorim jer sam koristila još samo tečni puder koji mi je bio dobar.
Ingrid prajmer je silikonska formula čiji je zadatak da čini kožu mekom, daje potrebnu vlažnost, olakšava nanošenje pudera i garantuje savršen i dugotrajan make-up.

Balea krema za savršen ten



U roku od nekoliko sekundi ova krema bi trebalo da optički sakrije borice, pore, nejednakosti i sjaj. Ten bi trebalo da izgleda ujednačeno zbog mineralnih pigmenata koji reflektuju svetlost. Matira, pružajući gladak i nežan osećaj kože.

Oba prajmera dolaze u kutijama, ali pošto sam ih ja odmah odložila u kantu za smeće, "skinula sam" fotografije sa interneta da vidite kako izgledaju.



Testirala sam ih tako što sam na jednu stranu lica nanela Ingrid, a na drugu stranu Balea prajmer. Ovo je najbolji način da uporedim kako se oba prajmera ponašaju na koži i kako obavljaju svoj “posao”.

Tekstura. Oba prajmera su na bazi silikona, Ingrid je providan, dok je Baleabeličast. Ingrid prajmer je gušći.

Ingrid
 
Balea

Mirisnije prijatan ni kod jednog ni kod drugog proizvoda, s tim što Ingrid prajmer ima baš nekako miris silikona, plastike (ako to ima ikakvog smisla).

Malo proizvoda je dovoljno da se lepo razmaže na licu, u oba slučaja.

Kada se nanesu na lice daju blagi sjaj, koža izgleda ujednačenije. Malo je, na izgled, lepša koža na strani lica na kojoj je Balea prajmer, verovatno zbog pigmenata koji reflektuju svetlost.

Koža je mekša i baršunastija na mestu gde sam nanela Ingrid prajmer.

Stavljanje pudera olakšano je na obe strane lica, bolje se razmazuje i raspoređuje. Strana lica, na kojoj je Ingrid prajmer, lepše izgleda, puder ima bolju prekrivenost. Celo lice nema mat izgled, već blagi sjaj.

Postojanost pudera nije dugo zagarantovana, iako je to jedna od funkcija ovih proizvoda. Posle nekoliko sati kao da puder počinje lagano da nestaje sa lica, ali mnogo više sa strane gde je Balea prajmer. Takođe, na toj strani više su istaknuti suvi delovi.

Nakon određenog vremena lice će blago da prosija, što isto ne bi trebalo. Ovde bi bilo dobro napomenuti da ja ima suvu kožu.

Nakon skidanja šminke, lice mi je bilo crvenije nego inače.

Cene oba prajmera su oko 400 dinara.

U ovom duelu, pobedio je Ingrid prajmer, ali ja bih se uvek pre odlučila za Baleu, jer mi je “sigurnija” za lice. Iskrena da budem, pre bih vam preporučila, ako vam je prajmer neophodan, da skupite novac i kupite nešto bolje i kvalitetnije.

Da li koristite prajmere?

Kakva su vaša iskustva?



No comments:

Post a Comment